



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.81 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 34 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 1.3 MHz |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Input Bias Current | 10 fA |
| Nominal Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current per Channel | 34 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Voltage Gain | 122.92 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
| Input Voltage Noise Density | 22 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$4.61234
Ext.Price$4.61234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.61234 | $4.61234 |
| 10 | $3.55480 | $35.54800 |
| 25 | $3.28550 | $82.13750 |
| 50 | $3.16141 | $158.07050 |
| 100 | $3.04201 | $304.20100 |
| 300 | $2.92712 | $878.13600 |
| 500 | $2.81657 | $1408.28500 |
| 1000 | $2.71013 | $2710.13000 |
